HTML

Blockbusters, avagy "mit nézel"

Amatőr kritikus vagyok, megmagyarázom a Pókembert! Blockbusters, neve hasonlít a Ghostbustershez (Szellemírtók), ami egy blockbuster volt, azaz sokan nézték meg. Innen a cím.

Friss topikok

Ha vérfarkas lennék, vámpírokat ennék

Repce Manó 2009.07.10. 19:26

Bármely férfi sikeres lehet a hódításban, ha egy fokkal szebb az ördögnél. Nos, srácok rossz hírem van, az ördög ugyanis gyönyörű. Edward Cullennek hívják. Az Alkonyatnak csak a film változatához volt szerencsém, míg az Újholdat, értelem szerűen csak nyomtatott formában tudtam áttanulmányozni. Így sikerült kicsit szélesebb képet kapni a Stephenie Meyer által megálmodott világról. Az Alkonyat moziban ugyan nem volt olyan szembetűnő, hogy ez az Edward vámpírgyerek milyen nagy szexszimbólum a lányok körében, de a könyv igen hosszan taglalja az ő szépségeit, legalább is Bella szemszögéből, hiszen az ő szemén keresztül látjuk az egész történetet. Így sokkal közelebb kerül az olvasóhoz. Legalább is a női rajongókhoz, a férfiak is közel vannak, de ők inkább menekülnének abból az állapotból, ami jellemzi Bella Swant. Hosszú sorokon, mi több, oldalakon keresztül képes ecsetelni a főhősnő érzelmeit, hiszen az Újhold nem egyszerűen a beteljesült meseszerű legyőzhetetlen szerelemről szól, hanem annak lehetőségét mutatja be, hogy azt el is lehet veszíteni. Persze a sztorinak még nem lesz vége, hiszen publikussá vált, hogy jön az Eclipse és a Breaking dawn (illetve már létezik egy fél Midnight Sun, ami Edward szemszögét írja le), szóval Bella érzelmei nem maradnak parlagon, de azért 200 oldalban szépen leírja, hogy miként érzi magát az ember egy erős szerelmi csalódást követően akár 4 hónappal később is. Ezen leírások olvasásakor azt ajánlanám szőrös testű embertársaimnak, hogy nyugodt szívvel lapozzanak kettessével, hiszen bármennyire is próbálkozunk, nem fogunk meghatódni a végén. A fizikailag gyengébbik nem azonban garanciális bőgéssorozatra számíthat, már amennyiben megérinti őket Bella szavai. A  tételes rajongótábort vizsgálva pedig ez valószínű, hogy az írónő ezen szándéka sikeres volt. A férfiaknak és a horror rajongóinak a rémvilágot egy kicsit kitágította, és már nem csak vámpírok uralják Forks városát, hanem a vérfarkasokról is lehull a lepel. Egészen véletlenül sikerül Bellának nagyon közeli barátságba kerülni az egyik legmenőbb kutyával. Ez olyan, mint ha azt szimbolizálná a mű, hogy aki nekünk fontos ember, az valójában egy felsőbb hatalmat képvisel számunkra, többnek látjuk azt, aki igazán fontos nekünk és a mögötte lévő baráti társaságot és családot. Szegény szülei, Charlie és René csupán egyszerű halandó emberek. Talán a folytatásokban róluk is kiderül valami. Charlie lehetne Amerika kapitány, René pedig a Macskanő. Szóval a barátság fontosságát sikerül kihangsúlyozni, miközben igen nehéz dilemmák elé állítja az író Swan kisasszonyt. Persze nem kétséges, hogy milyen döntést fog hozni a törékeny leányzó, hiszen a sorrend azonos a mítikus szörnyek népszerűségével. Azonban a többiekhez való viszonya nem túl példamutató, jóformán csak kihasználja az adott lehetőségeket. Talán épp ezen hibái miatt lesz hihető az ő egyszerű karaktere.

A könyv szerkezetén és formáján lerí, hogy a fiatalabb korosztályt célozzák meg vele, igen egyszerű és olvasmányos, vaskos látszat ellenére hamar ki lehet végezni. Ám összehasonlítva a terjedelmet és az események sorát, kissé kevésnek tűnik az információ. Megemlítést kap az un. Volturi nevű vámpírszervezet is, amely részemről igen sok érdekességet magába rejtett volna, de sajnos ezek kiaknázatlanok maradnak. Az epikus harcjelenetek vámpír és farkas között egyelőre elmarad, de remélem, hogy a következő epizódok bővebben taglalják a két szörny faj egymáshoz való viszonyát, különös tekintettel a harcleírásokra. Igaz, az Újhold és az egész Alkonyat sorozat nem olyan jó, mint amekkora rajongás övezi, de nem is olyan rossz, hogy ezt meg kelljen szólni. Pláne, ha azt nézzük, hogy Bella Swan 18 éves korában még mindig szűz, pedig egy fél éves halálkomoly kapcsolat van a háta mögött. A célcsoportot tekintve pedig nem is baj, ha ilyen és ehhez hasonló értékeket közvetít, bár a könyvre az van írva, hogy 16 év felett ajánlják, én érdeklődéstől függően 12 éves kortól már reklámoznám. Férfiak pedig csak saját felelősségre, de ha mégis kezükbe veszik, akkor nyugodjanak meg, ha erekciós zavaruk lesz, az a könyv végére elmúlik.

Címkék: könyv újhold new moon

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://blockbusters.blog.hu/api/trackback/id/tr841239246

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása